Felvételizőknek

Kezdődhet a 2019/2020. évi beiskolázás!
Az Oktatási Hivatal megnyitotta a KIFIR elektronikus adatlapkitöltő programot az általános iskolák számára. 2019. január 19-én kezdődik az általános felvételi eljárás, február 18-ig az általános iskolák továbbítják a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig az Oktatási Hivatalnak.
A középfokú iskolákba történő jelentkezés rendje és a felvételi eljárás szabályai ugyanazok a külföldi tanuló és a külföldről hazatérő tanuló esetében, mint a többi tanulónál.
A felvételi eljárással kapcsolatban az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu) a Köznevelés/Középfokú felvételi eljárás/Aktuális beiskolázási időszak menüpont alól letölthető „Felvételi a középfokú iskolákban” című tájékoztató kiadvány részletes áttekintést nyújt a felvételi eljárás menetéről és az eljáráshoz kapcsolódó határidőkről.