Kossuth-díjat kapott Galánfi András

2017. március 15. alkalmából Kossuth-díjat kapott Galánfi András, iskolánk egyik alapítója, korábbi művészeti vezetője, fafaragó népi iparművész, előadóművész, a Népművészet Mestere, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja. Az alkotó a rönkbútor faragás régi hagyományát mesteri módon folytató, a modern funkciót tradicionális stílussal ötvöző alkotásai, valamint iskolánk alapítójaként a magyar népi tárgykultúra kincseinek iskolarendszerű továbbörökítését elhivatottan szolgáló munkája elismeréseként vehette át a díjat.
Iskolánk közössége nevében gratulálunk a rangos elismeréshez.
Budapest, 2017. március 15. Galánfi András fafaragó népi iparmûvész, elõadómûvész, a népmûvészet mestere, a Magyar Mûvészeti Akadémia rendes tagja, aki átvette a Kossuth-díjat az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából tartott ünnepségen a Parlamentben 2017. március 15-én. MTI Fotó: Kovács Attila
MTI Fotó: Kovács Attila
Budapest, 2017. március 15. Áder János köztársasági elnök beszédet mond a Kossuth- és Széchenyi-díjak, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseinek ünnepélyes átadásán az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján a Parlament kupolacsarnokában 2017. március 15-én. MTI Fotó: Illyés Tibor
Budapest, 2017. március 15.
Áder János köztársasági elnök beszédet mond a Kossuth- és Széchenyi-díjak, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseinek ünnepélyes átadásán az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján a Parlament kupolacsarnokában 2017. március 15-én.
MTI Fotó: Illyés Tibor
Budapest, 2017. március 15. Galánfi András fafaragó népi iparmûvész, elõadómûvész, a népmûvészet mestere, a Magyar Mûvészeti Akadémia rendes tagja (b) átveszi a Kossuth-díjat Áder János köztársasági elnöktõl (j3) a Kossuth- és Széchenyi-díjak, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseinek ünnepélyes átadásán az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján a Parlament kupolacsarnokában 2017. március 15-én. Az államfõ mellett Orbán Viktor miniszterelnök (j2) és Kövér László, az Országgyûlés elnöke (j). MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Budapest, 2017. március 15.
Galánfi András fafaragó népi iparmûvész, elõadómûvész, a népmûvészet mestere, a Magyar Mûvészeti Akadémia rendes tagja (b) átveszi a Kossuth-díjat Áder János köztársasági elnöktõl (j3) a Kossuth- és Széchenyi-díjak, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseinek ünnepélyes átadásán az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján a Parlament kupolacsarnokában 2017. március 15-én. Az államfõ mellett Orbán Viktor miniszterelnök (j2) és Kövér László, az Országgyûlés elnöke (j).
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd