Felvételizőknek

nadudvar-logo-2016-konvertalt-szines

Település neve: Nádudvar

Iskola neve: Berettyóújfalui Szakképzési Centrum – Nádudvari Népi Kézműves Szakközépiskolája és Kollégiuma

OM azonosító: 203030

cím: 4181, Nádudvar, Kossuth L. u 7.

Telefon: 06-54-480-438

Fax:

E-mail: titkarsag@nadudvariszakiskola.hu

Honlap: www.nadudvariszakiskola.hu

Igazgató neve: Dr. Takácsné Baranyai Etelka

Pályaválasztási felelős: Nagy Nándor

Általános információk az iskoláról:

25.tanéve a kézműves oktatás szolgálatában a BSzC Nádudvari Népi Kézműves Szakközépiskolája és Kollégiuma. A hagyományos mesterségek oktatásában évtizedek óta kiemelkedő iskola több minisztériumi elismerésben részesült a kimagasló munkáért. Tanulóink közül eddig huszonöten nyerték el a Népművészet Ifjú Mestere címet, tizenheten népi iparművészek, és heten Príma Junior díjasok. Az oktatásban igen fontos szerepet kap a hagyományismeret, a néprajz, melyet nem elsősorban elméletben, hanem szokásokat, játékokat, munkafolyamatokat kipróbálva ismernek meg. A műhelyekben hagyományos módszerekkel, ősi formákat felhasználó olyan tárgyak készülnek, melyeknek mai életünkben is helye van, jól használhatók.

Ebben az iskolatípusban 3 szakképzési + 2 érettségi vizsgára felkészítő évfolyam választható. Szakközépiskolai kerettantervek szerinti oktatás során közismereti tárgyak, angol nyelv, szakmai elmélet és gyakorlat művészeti tanulmányi területen választható.

 

A szakképzési évfolyamok után a következő szakképesítés megszerzése lehetséges:

 

Népi kézműves – faműves, fajáték készítő szakmairány; Kimondottan fiúknak való kézműves szak.  

Népi kézműves – fazekas szakmairány; Népi kerámia hagyományainak széleskörű megismerése.  

Népi kézműves – nemezkészítő szakmairány-; Apró tárgyak, ruházati darabok, szőnyegek készítése.  

Számítógép-szerelő, karbantartó; Informatika az összeszereléstől, a használatig.

 

Az érettségizett vagy 10 osztállyal rendelkezők két tanév alatt szerezhetnek szakmát.

Nappali munkarendben, iskolarendszerű oktatásban 25 éves korig államilag támogatott az első szakképesítés, míg iskolatrendszerű felnőtt oktatásban – esti tagozaton – korhatár nélkül az első és második szakképesítés is megszerezhető ingyenesen.   

Nyitott kapuk időpontja: 2016. november 9. szerda 9 órai kezdettel,
 ezt követően bejelentkezéssel minden szerdán 9-15 óra között látogatható az iskola.

Szakközépiskolai osztály:

A 3 éves szakmai képzést és komplex szakmai vizsgát követően automatikus továbblépési (továbbtanulási) lehetőséget nyújt az érettségi megszerzéséhez, egy kétéves érettségire felkészítő képzés keretében. Erről a lehetőségről a tanuló dönt. Ebben az esetben a tanuló négy kötelező közismereti vizsgatárgyból tesz érettségit és a korábban az iskolában megszerzett szakképesítése középszintű érettségi vizsgaként kerül elismerésre.

Ebben az iskolatípusban 3+2 éves képzés folyik.

 

Szakközépiskolai osztályok 2 (48 fő)

Szakképesítés megnevezése:

 

OKJ: 3421501, Szakmacsoport: 4.  Művészet, közművelődés, kommunikáció, Ágazgat V. Képző- és iparművészet

073 Népi kézműves – Faműves, fajátékkészítő szakmairány  12 fő

074 Népi kézműves Fazekas szakmairány                                  12 fő

075 Népi kézműves (Nemezkészítő szakmairány                      12 fő         

 

OKJ: 3452302, Szakmacsoport: 7.  Informatika, Ágazgat: XIII. Informatika
076 Számítógép-szerelő, karbantartó                                       12 fő

 

Idegen nyelv: angol

Egyéb információk a tanulmányi területtel kapcsolatban

Írásbeli vizsga: van/ nincs

Szóbeli meghallgatás: van/ nincs

A felvételi eredmény meghallgatásának módja, a pontszámítás:

Intézményünkben hagyományos felvételi eljárást nincs, viszont fontosnak tartjuk, hogy megismerjük jelentkezőink kézügyességét, a kézműves munkájához való hozzáállást. Ezért egy előkészítő napot tartunk, amely alkalmával megismertetjük leendő tanulóinkat az iskola felépítésével. Ebből az alkalomból gyakorlati foglalkozást szervezünk, amellyel betekintést nyerhetnek a hozzánk jelentkezők a szakmai oktatásunk rendszerébe. Motivációs nap várható ideje: 2017. március 1.
ezt követően bejelentkezéssel minden szerdán 9-15 óra között.

 

Bemeneti kompetenciák a 37/2013. (V. 28.) EMMI rendelethez 6. mellékletében meghatározott Művészet, közművelődés, kommunikáció szakmacsoportra meghatározottak szerint, hozott osztályzatok és a meghallgatás során tapasztalt motiváció eredménye alapján helyben kialakított pontszámítás szerint. A pontszámításnál előtérbe kerül a magyar, történelem, rajz, technika, matematika.

 

Kollégiumi elhelyezés: van /nincs

Integrált keretek között az intézmény alapító okiratában foglaltak szerint. 

 

Kollégiumi címjegyzék

Település neve: Nádudvar

Kollégium neve: Berettyóújfalui Szakképzési Centrum – Népi Kézműves Szakiskolája és Kollégiuma

Cím: 4181, Nádudvar, Fő út 135

Telefon: 06-54-480-438

Kollégiumvezető: Dr. Takácsné Baranyai Etelka

Információk a kollégiumról: A 2007-ben elkészült új kollégium 50 férőhellyel, modern körülmények között várja a szakiskola diákjait.