Szakma ajánlataink 1. (fazekas)

A mai napon kezdődjön a szakmamustra! Iskolánkban oktatott Népi kézműves és informatika szakmák közül válogatunk nektek minden napra egyet!
Bármilyen kérdésed van, hívj minket bátran!
Ne felejtsétek, nem csak nyolcadik osztály után lehet hozzánk jönni! Várjuk a felnőtteket is!

Hol máshol, Kitől máshol?
Ha fazekasság, akkor a Fazekas családtól!
Népi Kézműves – fazekas szakma oktatása iskolánkban a kezdetek óta!
MA A FAZEKAS SZAKMÁT MUTATJUK BE!

Iskolánkban a fazekas szakmát Fazekas Ferenc Népi iparművész oktatja a felsőbb évfolyamokon.

Az 1700-as évekre visszamenőleg tanúskodnak az anyakönyvek arról, hogy az itt élő..Fazekas családban apáról fiúra szállt a mesterség ismerete. (Apai Örökség, 2015)

Másik szakoktatónk Hákli Tímea, akiről minden információ megtalálható honlapján.

Amennyiben ezt a szakmát választod a jelentkezési lapon a következőket kell feltüntetned:

Az iskola OM azonosítója(a középfokú iskola hat számjegyű OM azonosítóját kell beírni): 203030

Neve, címe: ( a továbbtanulásra megjelölt középfokú iskola adatait kell beírni)

Berettyóújfalui SZC Népi Kézműves Szakiskolája és Kollégiuma

A tanulmányi területet meghirdető feladat ellátási helykódja: 023

A tanulmányi területkódja: ( a középfokú iskolán belüli szakirányt jelöli, melyet az adott középfokú iskola határoz meg). 071 – Népi Kézműves (fazekas szakmairány)

Akinek még több segítségre van szüksége: (9. oldal)    letoltes4-5

fazekas