December

December 18.-án

• Városi betlehemezés

Iskolánk diákjai Betlehemes műsorukkal járták a környéket az idei adventi időszakban is. Találkozni lehetett velük: Debrecenben a Madaras mulatságon, december 12-én 16 órától Hajdúszoboszlón a Bocskai rendezvényközpont előtti téren a Mindenki Karácsonya elnevezésű rendezvény keretében.Nádudvaron; a Református Idősek Otthona, az Általános Iskola, a Nagisz Zrt., a Hotel Timarina, a Városi Önkormányzat Polgármesteri Hivatala, az Óvoda és a Nádudvari Mikrotérségi Szociális és Gyermekvédelmi Intézményfenntartó társulás fogadta őket.
    19-én délután a Katolikus Templomban mutattuk be ezt a nádudvari gyűjtésű betlehemest.

IMG_0445(1)

10403880_808472929196415_706835892217592221_o

IMG_0511(1)

December 19.-én

• Karácsonyi ünnepség

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap második felében. Itt került sor az iskolában hagyományos Kézműves pályázat eredményhirdetésére, melynek témája a karácsony volt. A Diákönkormányzat által meghirdetett pályázatot szakmai zsűri értékelte, a díjkiosztásra az iskola közössége előtt került sor. A komoly díjakat a Diákönkormányzat teremtette elő. Az iskola közösségi terében – Szín-térben – megrendezett családias hangulatú alkalomra meghívtuk az intézmény nyugdíjas kollégáit is. A vezetői köszöntőt követően egy rövid nádudvari karácsonyi mesét hallgattunk meg, a színjátszó körösök előadták a Betlehemes műsorukat. Közös éneklést és gyertyagyújtást követően az elmaradhatatlan mákos guba és szeletelt alma, mint jelkép bocsátotta útjukra az iskola közösségének tagjait.