Lego robot

LEGO-robot pályázat

A világ legjelentősebb mérnöki kihívásai közül sokat majd csak évtizedekkel később, a következő generáció mérnökei, kutatói és tudósai fognak megoldani. A National Instrumentsnél (NI) ezért hozták létre az NI Mentor Programot, hogy tudásukkal és lelkesedésükkel segítsék, és bátorítsák a jövő generáció mérnökeit.

Az NI Mentor Programban résztvevő diákok egyszerű, szórakoztató módon ismerkednek meg a technológia érdekességeivel, és sajátítják el a grafikus programozási nyelvet és az algoritmikus gondolkodásmódot. Így a fiatalok már az iskolapadban valós mérnöki kihívásokkal találkozhatnak.

Iskolánk a 2016 áprilisában megtartott Digitális Témahét keretében tett látogatás során ismerkedett meg ezzel a programmal illetve a pályázati lehetőséggel.

Sikeresen pályáztunk egy LEGO robot készlet használatára, mellyel a számítógép- szerelő és karbantartó diákjainkkal kezdtünk dolgozni.

Deákné Baranyai Anikó

WP_20170105_001