- február 15. SZERDA
TÉLTEMETŐ – DISZNÓÖLŐ TÉMANAP
A farsangi időszak a féktelen mulatozás, vidámság időszaka, de ennél sokkal többet rejt magában. Változó hosszúsága lehetőséget teremtett arra, hogy a régiségben lakodalmakat, disznótorokat, mulatságokat, felvonulásokat tartsanak, még a nagyböjt előtt. A hagyományokat életben tartva, iskolánk is kihasználja az évnek ezen időszakát, és állomások segítségével, egy vidám témanapon ismertetjük meg diákjainkkal az időszakhoz és jeles napjaihoz fűződő szokáselemeket. Erre a napra invitáljuk most Önt is, melyhez egy kis ízelítőt állítottunk össze.
- állomás: Disznótor
A hagyománynak megfelelő, rég elfeledett technikák segítségével kerül feldolgozásra egy malac, mely a nap folyamán új alakot öltve szolgálja majd mindannyiunk egészségét, csillapítja éhét.
- állomás: Tánc
Elmaradhatatlan kelléke a napnak egy igazi pörgős körtánc, aminek mindenki hasznát veheti majd a későbbiekben. Tartozik hozzá egy rigmus is, ami nélkül nehéz lenne elűzni a telet.
- állomás: Dramatikus szokások
A fonóban, vagy a felvonulások alkalmával előadott vicces, pajzán jelenetek, melyek szereplői a hétköznapok alakjai közül kerülnek ki. Gyakori a szerepcsere, állatok megformálása. Ezek közül próbálnak jeleneteket megformálni diákjaink, melyből a nap végére egy összefüggő történet lakul ki fotósorozat formájában.
- állomás. Balázsolás
Szent Balázs legendájára emlékezve – mely szerint megmentett egy szálkától fuldokló gyermeket – a torok védőszentjét említjük ezen a helyen. Mindenféle torokbaj ellen kaphat áldást, aki itt megjelenik
- állomás: Kisze-bábu készítés
A hat csapat a nap közepére egy nagy kisze bábút készít, melynek jelentőségéről, funkciójáról tanul közben. A nap záró elemeként, közösen elégetjük, mellyel a telet űzzük el.
- állomás: Cipósütés
Minden diák saját maga formáz egy kis cipót és süti meg a kemencében, így az életet adó kenyér jelentőségével és a kenyérsütés hagyományával is megismerkedik.