Érettségi vagy 10. évfolyam után

Érettségizettek vagy 10 osztállyal rendelkezők felvételi eljárása a 2019/2020-as tanévre

2016-os tanévtől átalakultak a szakképző iskolák. A nemzeti köznevelésről szóló törvény alapján a régi szakiskola szakközépiskolává alakult.  Az érettségizett vagy 10 osztállyal rendelkezők két tanév alatt szerezhetnek szakmát, nappali tagozaton, vagy felnőttoktatás keretében esti tagozaton.

• Nappali munkarendben, iskolarendszerű oktatásban 25 éves korig államilag támogatott az első szakképesítés.
  • Iskolatrendszerű felnőtt oktatásban – esti tagozaton – korhatár nélkül az első és második szakképesítés is megszerezhető ingyenesen.

Közismereti tantárgyak nélküli KSz11. osztályba, nappali tagozatra lehet jelentkezni a 2019/2020-as tanévre a művészet, közművelődés, kommunikáció szakmacsoport; képző- és iparművészet ágazati oktatás –  34 215 01 OKJ számú népi kézműves szakképesítés megszerzésére, a következő elágazásokra:

• Népi kézműves (takács szakmairány); Vászonszövés technikai, elméleti alapjai.
  • Népi kézműves (nemezkészítő szakmairány); Apró tárgyak, ruházati darabok, szőnyegek készítése.

A felvételi eljárásról tudni kell:

Felvételnél a tanulmányi eredmények mellett, további művészeti képességek, készségek meglétét is figyelembe vesszük. Az egészségügyi alkalmassági, pályaalkalmassági követelményeknek való megfelelés belépési feltétel.

• a tanulóknak egyénileg kell intézniük a jelentkezést,
  • nadudvariszakiskola.hu honlapról letölthető a jelentkezési lap,
  • a jelentkezési lapokat személyesen az iskolatitkári irodában, vagy postai úton az iskola címére várjuk.

A középfokú iskolákba történő jelentkezés rendje és a felvételi eljárás szabályai ugyanazok a külföldi tanuló és a külföldről hazatérő tanuló esetében, mint a többi tanulónál. A felvételi eljárással kapcsolatban az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu) a Köznevelés/Középfokú felvételi eljárás/Aktuális beiskolázási időszak menüpont alól letölthető „Felvételi a középfokú iskolákban” című tájékoztató kiadvány részletes áttekintést nyújt a felvételi eljárás menetéről és az eljáráshoz kapcsolódó határidőkről. A középfokú felvételi eljárás feladatainak időrendi áttekintése szintén a fenti menüpontból tölthető le.

Akinek bármilyen kérdése van, kérjük, hogy forduljanak hozzánk bizalommal a megadott elérhetőségeken!

Személyesen: 4181, Nádudvar, Fő út 135, Kollégium épülete 5. iroda

Levelezési cím: 4181 Nádudvar, Kossuth utca 7.

Telefonon: 06-54-580-438, 06-20-5919462

E – mailen: titkarsag@nadudvariszakiskola.hu