Jelentkezés

Jelentkezési Lap Letöltése

letoltes4-5

Nyílt nap

Számunkra nagyon fontos, hogy oktatott szakmáink közül mindenki a számára legjobbat válassza, így szeretettel várunk minden hozzánk jelentkezőt 2017 március 8-án, délelőtt 9:00-ra. A jelentkezők a motivációs nap keretében személyesen megismerkednek, és elbeszélgetnek mestereikkel. Lehetőséget biztosítunk a diákoknak és szülőknek, hogy az iskola mellett a kollégiumot is megtekintsék.
Ha elmulasztotta a fenti időpontot, akkor előzetes bejelentkezés után szerdánként pótolható 9-15 óráig.

Tájékoztató a felnőttoktatás keretében szervezett képzéseinkről

• Kiknek kínáljuk a képzéseinket?
  • Azoknak a tanulóknak, akik nem kívánnak felsőoktatási intézményben továbbtanulni.
  • Azoknak a tanulóknak, akik nem nyertek felvételt felsőoktatási intézménybe.
  • Azoknak a pályakezdőknek, akik első szakmájukkal nem tudtak elhelyezkedni a munkaerő-piacon.
  • Azoknak a munkavállalóknak, akik jelenleg munka nélkül vannak, de szeretnének minél előbb elhelyezkedni a munkaerő-piacon, akár szakmaváltással is.
  • Azoknak a kézművesség iránt érdeklődőknek, akik szívesen bővítenénk már meglévő tudásukat.
  • Hogyan zajlik a képzés?
  • a nappali oktatás munkarendje szerinti felnőttoktatás azok számára szervezhető meg, akik még nem rendelkeznek szakképesítéssel és 25 év alatti. A nappali oktatás munkarendje szerint folyó oktatás esetében a tanórák számának a kerettantervben a nappali rendszerű oktatás munkarendje szerinti kötelező tanórai foglalkozások legalább kilencven százalékát el kell érnie.
  • az esti oktatás munkarendje szerint folyó oktatás azoknak szervezhető, akik már egy szakmával rendelkeznek, vagy betöltötték a 25. életévet. Az esti oktatás munkarendje szerint megszervezett felnőttoktatás keretében a gyakorlati képzés jelenléti óraszáma legalább a nappali rendszerű képzésre meghatározott gyakorlati óraszám hatvan százaléka, melyet iskolánkban egyéni tanrend alapján teljesíthet a tanuló. Az elméleti képzés jelenléti óraszáma az esti oktatás munkarendje szerint megszervezett felnőttoktatás keretében a nappali rendszerű képzésre meghatározott elméleti óraszám legalább tíz százaléka, melyet iskolánkban évenként meghatározott alkalmakon tömbösített órák keretében teljesíthet a tanuló.
  • Milyen szakmákat tanulhat nálunk?
Népi kézműves szakmákat oktatunk 2 éves képzésben, az alábbi szakmairányok megnevezésével:
  • népi bőrműves – takács
  • nemezkészítő – szőnyegszövő
  • fazekas – faműves, fajátékkészítő
  • Hogyan jelentkezhet hozzánk?
Képzéseink 2016 szeptemberében indulnak legközelebb, melyre a beiratkozás 2016. június 22-én lesz. Előtte feltétlenül szükséges:
  • részt venni egészségügyi alkalmassági vizsgálaton
  • egyeztetni a választott szakmát oktató mesterrel
  • a honlapról letölthető jelentkezési lapot kitölteni
Képzéseinkről, a részvétel feltételeiről bővebb felvilágosítás kérhető az iskolatitkárságon!
titkarsag@nadudvariszakiskola.hu
06-20-5919462