Tájékoztató

Tájékoztató a felnőttoktatás keretében szervezett képzéseinkről

Kiknek kínáljuk a képzéseinket?

• Azoknak a tanulóknak, akik nem kívánnak felsőoktatási intézményben továbbtanulni.
  • Azoknak a tanulóknak, akik nem nyertek felvételt felsőoktatási intézménybe.
  • Azoknak a pályakezdőknek, akik első szakmájukkal nem tudtak elhelyezkedni a munkaerő-piacon.
  • Azoknak a munkavállalóknak, akik jelenleg munka nélkül vannak, de szeretnének minél előbb elhelyezkedni a munkaerő-piacon, akár szakmaváltással is.
  • Azoknak a kézművesség iránt érdeklődőknek, akik szívesen bővítenénk már meglévő tudásukat.

Hogyan zajlik a képzés?

• a nappali oktatás munkarendje szerinti felnőttoktatás azok számára szervezhető meg, akik még nem rendelkeznek szakképesítéssel és 25 év alatti. A nappali oktatás munkarendje szerint folyó oktatás esetében a tanórák számának a kerettantervben a nappali rendszerű oktatás munkarendje szerinti kötelező tanórai foglalkozások legalább kilencven százalékát el kell érnie.
  • az esti oktatás munkarendje szerint folyó oktatás azoknak szervezhető, akik már egy szakmával rendelkeznek, vagy betöltötték a 25. életévet. Az esti oktatás munkarendje szerint megszervezett felnőttoktatás keretében a gyakorlati képzés jelenléti óraszáma legalább a nappali rendszerű képzésre meghatározott gyakorlati óraszám hatvan százaléka, melyet iskolánkban egyéni tanrend alapján teljesíthet a tanuló. Az elméleti képzés jelenléti óraszáma az esti oktatás munkarendje szerint megszervezett felnőttoktatás keretében a nappali rendszerű képzésre meghatározott elméleti óraszám legalább tíz százaléka, melyet iskolánkban évenként meghatározott alkalmakon tömbösített órák keretében teljesíthet a tanuló.

Milyen szakmákat tanulhat nálunk?

Népi kézműves szakmákat oktatunk 2 éves képzésben, az alábbi szakmairányok megnevezésével:

• népi bőrműves
  • takács
  • nemezkészítő –
  • szőnyegszövő
  • fazekas
  • faműves, fajátékkészítő

Informatika szakmacsoportban
az 54 481 02 OKJ számú Gazdasági informatikus szakma választható.

Hogyan jelentkezhet hozzánk?

Képzéseink 2018 szeptemberében indulnak legközelebb, melyre a beiratkozás 2018. júniusában lesz. Előtte feltétlenül szükséges:

• részt venni egészségügyi alkalmassági vizsgálaton
  • egyeztetni a választott szakmát oktató mesterrel
  • a honlapról letölthető jelentkezési lapot kitölteni

Képzéseinkről, a részvétel feltételeiről bővebb felvilágosítás kérhető az iskolatitkárságon!

titkarsag@nadudvariszakiskola.hu

06-20-5919462