FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ 8. OSZTÁLYOSOKNAK 2019-2020-AS TANÉVRE

 

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ 8. OSZTÁLYOSOKNAK 2019-2020-AS TANÉVRE

Indítható szakközépiskolai osztály 1 (20 fő)

Szakképesítés megnevezése: Népi kézműves (a szakmairány megjelölésével)

OKJ: 3421501,

Szakmacsoport: 4.  Művészet, közművelődés, kommunikáció,
Ágazgat V. Képző- és iparművészet Népi kézműves (a szakmairány megjelölésével)

Választható szakmairányok:

  • KIFIR tagozatkód: 0067 Népi kézműves – Faműves, fajátékkészítő
  • KIFIR tagozatkód: 0068 – Népi kézműves – Szőnyegszövő

Idegen nyelv: angol

A felvételi eredmény megállapításának módja, a pontszámítás:

Intézményünkben hagyományos felvételi eljárást nincs, viszont fontosnak tartjuk, hogy megismerjük jelentkezőink kézügyességét, a kézműves munkájához való hozzáállást. Ezért egy előkészítő napot tartunk, amely alkalmával megismertetjük leendő tanulóinkat az iskola felépítésével. Ebből az alkalomból gyakorlati foglalkozást szervezünk – motivációs nap -, amellyel betekintést nyerhetnek a hozzánk jelentkezők a szakmai oktatásunk rendszerébe.
Motivációs nap várható ideje: 2019. március 6. szerda, – az iskolánkba jelentkező diákok számára – jelentkezők rangsorolása.

Bemeneti kompetenciák: a képzés megkezdhető a szakképesítés szakmai és vizsgakövetelményeit kiadó rendelet 3. számú mellékletében a 4. Művészet, közművelődés, kommunikáció szakmacsoportra meghatározott kompetenciák birtokában. Hozott osztályzatok és a meghallgatás során tapasztalt motiváció eredménye alapján helyben kialakított pontszámítás szerint.

Kollégiumi elhelyezés: A 2007-ben elkészült új kollégium 50 férőhellyel, modern körülmények között várja a szakközépiskola diákjait.

Tekintsd meg bemutatkozó filmünket: BSZC Nádudvari Népi Kézműves Szakközépiskolája és Kollégiuma