Értékeink vetélkedő Hajdú-Bihar megyében

MEGNYERTÜK!

Hungarikumok megyei döntő a Megyeháza Árpád termében.

Csapattagok: Bajka Márta, Bukits Eszter, Daragó Péter György, Gyöngyi Domonkos Péter.

A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat pályázatot, nyújtott be a Földművelésügyi Minisztériumhoz, a „Nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének, megismertetésének, megőrzésének és gondozásának támogatása” címmel.

A vetélkedőkön a résztvevő diákoknak számot kellett adni a megyei értéktárban lévő értékekről, a Magyar Értéktárban lévő kiemelkedő nemzeti értékekről, a Hungarikumok Gyűjteményében lévő hungarikumokról szerzett tárgyi tudásukról, valamint a vonatkozó jogszabályi háttér ismeretekről.

Vetró Mihály kézműves munkaközösség vezető irányításával diákjaink a középiskolások részére meghirdetett vetélkedő első fordulóján sikerrel helytálltak, pályázatukkal bejutottak, további hat megyei középiskola mellett, a február 22-én megrendezett döntőn, melyet ma meg is nyertek!

GRATULÁLUNK a diákoknak és felkészítő tanáraiknak: Vetró Mihálynak és Árvai Anikónak!

 

hungarikum

A kormány.hu -n az alábbi cikk jelent meg a versenyről: MEGNÉZEM!