„Gyere be, gyere be, de gyere be…

..páros csókot adok ide be!”

Páros csók helyett, idén a szakiskola záró kiállítása várja az érdeklődőket a Szín-Térben. Idén rendhagyó módon, de hagyományteremtő szándékkal a Kossuth utcai épületben rendeződik kiállítássá a népi kézműves szakmákat tanuló diákok éves munkájának eredménye.

A tárlat 2013. június 28-án, 15:00 órakor, a ballagással egybekötött tanévzáró ünnepségen nyílik, és augusztus 1-ig látogatható.

Mindenkit szeretettel várunk!

A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósulhatott meg 2013. április 26-27-én az a Népi bőrműves szakmai nap, melyre főként a szabászat és a mellények iránt érdeklődő közönséget vártuk. A közel 40 fős hallgatóság pénteken a néprajzi vonatkozásokat ismerhették meg Győriné Fogarassy Katalin tolmácsolásában, majd egy táncházzal átmulatott este után másnap a gyakorlat várt mindenkire. Az eredmény egy olyan tudás megszerzése, melye segítségével a későbbiekben képesek lesznek a résztvevők egy már meglévő mellény szabásmintájának elkészítésére, méretre igazítására, valamint modellezésére.

Bőrös Fotó Kisseb méret